Keratokonus ve Keratokonus Tedavisi Haberleri
Keratokonus Yardım Hattı 0212 570 8014

Gözlükten Kurtulurken keratokonus’e yakalanmak!

Gözlükten Kurtulurken keratokonus’e yakalanmak! Yada yağmurdan kaçarken doluya tutulmak.. Gözlüklerden kurtulma fikri için bir kez daha düşünmek mi lazım..

Gözlükten kurtulmak kulağa hoş bir fikir gibi gelsede laser tedavisi keratokonus hastalığına neden olabiliyor. Bu hastalığın adı tüm dünyada korneal ektazi’dir. Gözlüklerden kurtulmak amacı ile yapılan lasik ve diğer flepli operasyonlar sonrasında korneası yeterli seviyede kalın olmayan kişiler ve özellikle alerjik bünyeli kişiler korneal ektazi gerçeği ile yüzyüze gelebilirler. Laser ameliyatı sonrası incelerek direnci azalan korneanın bombeleşerek öne doğru çıkmasına korneal ektazi denmektedir. Korneal ektazi tedavisi ile keratokonus tedavisi birbirine eş değer iki tedavi biçimidir. Laser ameliyatlarının tek tehlikesi olarak korneal ektazi hastalığını görmezden gelsek bile 40 yaş sonrasında laser olan kişide göz tansiyonu, şeker hastalığı gündeme geldiği an herşey için çok geç kalınmış olmayacak mı? Gözlerim kamaşıyor, batmalar yaşıyorum, gece araba kullanmakta zırlanıyorum, net göremiyorum, göz numaralarım artmış, güneş beni çok rahatsız ediyor.. Bu sözler gözlüklerinden kurtulan kişilerin serzenişleri.. Flepleri televizyonda kaldıranlar laserle gözlükten kurtulmak için pembe tablolar çizerken kendilerinin gözlük kullandığına şahit olabiliyoruz!

Yorum yaz

Keratokonus Tedavisi

Keratokonus tedavisi için hastalığın seyir ve şiddedine göre farklı tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Hafif şiddette keratokonus vakalarında gözlük ile göre varsa ilk etapta bir dönem gözlük kullanılıır. Gözlükle görüş az veya yok ise keratokonus lensi kullanılarak tedavi sağlanmaktadır. Korneal durumlara göre; Cross Linking, İntacts gibi tedavi seçenekleri bulunmaktadır. Keratokonus tedavisi olan bir göz hastalığıdır.

Keratokonus Tedavisi Fiyatları

Keratokonus göz hastalığını tedavisi için kullanılan kontakt lensler yıllık olarak 500 ile 1.400 tl arasında bir bütçe ayırmanızı gerektirmektedir. Diğer cerrahi keratokonus tedavileri için ödenen mikyar yaklaşık olarak tek bir göz için 2.000 tl ile 4.000 tl ye kadar varabilmektedir. Keratokonus tedavisi pahalı olan bir göz hastalığıdır. Tedavi maliyetleri hastaneler veya göz doktorlarının bulundukları konuma göre değişebilmekte ve artış gösterebilmektedir.